info@zdrsem.cz 732 377 537 (9:00 - 18:00)


Workshopy

13:30 - 14:30 Workshopy 1. blok

15:00 - 16:00 Workshopy 2. blok


Přehled míst konání workshopů ke stažení v PDF (171 kB)
  • Maskování (kdy, jak a proč maskovat zranění na kurzu)

    Marta Čisáriková Ludmila Liddy Loučná

    Maskování může kurz první pomoci udělat pro účastníky zábavnější a realističtější. Není ale potřeba k tomu, aby byl kurz kvalitní. Na workshopu si řekneme, kdy je vůbec potřeba maskovat, a ukážeme si různé možnosti a pomůcky - od maskování, které trvá pár vteřin až po hezky vypadající realistické rány.

    1. blok | 2. blok

    1. patro vpravo - Keramika
  • Simulace 1:1

    MUDr. Barbora Petrová Stanislav Dlouhý | Marek Urban

    Popis: Jak udělat simulaci pro velký počet účastníků s jedním lektorem tak, aby se všichni smysluplně zapojili? Teorie, příprava a realizace vlastní mikrosimulace do kapsy. Trénink se zpětnou vazbou.

    1. blok | 2. blok

    2. patro vlevo - Tělocvična
  • Pitva srdce a plic (sic!)

    Ing. Dana Hladká

    Opravdu důkladně prozkoumáme srdce. Zvenku i zevnitř. Ukážeme si, kde může vzniknout infarkt. Najdeme chlopně a všechny ty důležité trubky. Taky prozkoumáme, jak fyzicky vypadá zapadnutý jazyk, o co se mohou zaseknout vdechnuté předměty a rozdýcháme plíce.

    Nebude to nic teoretického, ve dvojicích budete vepřová srdíčka zkoumat pěkně prakticky. Plíce prozkoumáme společně. Nečekejte mikrochirurgii, toto zkoumání zvládnete i doma nebo na kurzu s běžným kuchyňským vybavením. Určeno pro ostřílené lektory i úplné nováčky v učení první pomoci.

    1. blok | 2. blok

    2. patro vpravo - Výtvarka
  • Hrajeme si na kurzu první pomoci

    Lada Brožová

    Pojďte si s námi vyzkoušet hry, které mají vzdělávací přesah a dají se využít jako oživení kurzů nejen pro děti, ale i pro dospělé. Zkusíme si 2 komunikační hry a 2 hry ”na lidské tělo”.

    1. blok

    1. patro vlevo - Vltavín
  • První pomoc u psů

    Jindřiška Novotná Hrušková

    I první pomoc u psů jde učit zážitkem. Je potřeba využívat jiné pomůcky a poradit si s tím, že potřebujeme psí figuranty.

    2. blok

    1. patro uprostřed - Malý sál
  • Kdo chce zapalovat, musí umět hasit!

    Roman Říha, Petr Malíř

    Taky vás svrbí prsty, když vidíte na stěně hasicí přístroj a chtěli byste si jej vyzkoušet? Tak přijďte na náš workshop a my vám dáme šanci použít práškový a vodní hasicí přístroj. Vysvětlíme rozdíly mezi jednotlivými typy, ukážeme základní vybavení hasiče včetně termokamery a dýchacího přístroje. Dáme tipy na sebehašení a třeba vás necháme prolézt i stísněným prostorem.

    1. blok | 2. blok

    Venku
  • Komunikace jako součást první pomoci

    Mgr. Dita Podhadská, DiS. Olajda Habásková

    Nejen tvrdé dovednosti jsou nutné pro kvalitní poskytnutí první pomoci. Pojďte si vyzkoušet komunikaci v náročných situacích a získat pár tipů, na co se zaměřit ve výuce vašich kurzů.

    1. blok | 2. blok

    1. patro vlevo - Pohybovka
  • Psychická první pomoc

    Jiří Shogun Loučný

    Jak pracovat se stavy na hranici psychických a fyzických obtíží, jak to učit a jak je vkládat do kurzů.

    1. blok

    1. patro vpravo - Učebna č. 3
  • Osobnost zdravotníka v rámci kurzu ZZA aneb nepovinné neznamená nedůležité

    Ondřej Trepeš a skauti Perla

    Ačkoli naše drahá vyhláška 106/2001 sb. vůbec nepočítá s povinností byť jen teoretického seznámení s psychickými poruchami, problémy a formami medikace, dnešní ZZdrAvotník se s nimi bude setkávat častěji než s epiglotitidou. Stejná vyhláška si nežádá zhola nic ohledně resilience, komunikace, nastavení hranic, týmové práce... prostě osobnosti zdravotníka, kterým se ale nestávám jen díky znalostem a dovednostem. Našli jsme trochu času a experimentálně jsme to zařadili. Čeká nás tedy: Představení a kritická diskuze nad rozšiřujícím modulem "Osobnost zdravotníka" na skautském akreditovaném kurzu ZZA Perla.

    2. blok

    1. patro vpravo - Učebna č. 3
  • Jak učíme na kurzech ZZA praktický nácvik záchrany tonoucího?

    Štěpán Mikula

    Workshop na teoretickou i praktickou přípravu nácviku záchrany tonoucího pro účastníky kurzů ZZA. Cílem je přijít si na to, co nám při výuce dává smysl, na co bychom určitě neměli zapomenout a jak výuku, když už ji prakticky (na bazénu) děláme, realizovat co nejkvalitněji.

    1. blok

    1. patro vlevo - Zrcadlový
  • Metodicko-obsahová poradna

    MUDr. Barbara Nižnanská

    Je něco, nad čím na kurzech váháte? Jak učit konkrétní téma, jak ho procvičit v simulaci? Jaká simulace dává smysl a jaká už ne? Jak na kurzu pracovat s velkým počtem účastníků? Co je ještě o.k. a co už je “za hranou”? Máte-li své otázky, problémy, váhání - sem s nimi. Zkusíme se nad nimi společně zamyslet. A na oplátku prozradíme, nad čím váháme a co řešíme na kurzech my.

    1. blok

    1. patro uprostřed - Malý sál
  • Jak školíme školitele, jak učíme lektory

    Stanislav Dlouhý

    Lze i lektorování učit simulací? Jak to vypadá a co se v takové simulaci děje? A co simulace simulací a zpětná vazba na zpětnou vazbu? Zveme vás nakouknout pod pokličku našich metodických kurzů - vhodné zejména pro ty, kteří o metodickém kurzu přemýšlejí, ať už z role lektora, nebo potenciálního účastníka.

    2. blok

    1. patro vlevo - Vltavín
  • Jak se zvedá telefon

    Marky Dominika Kadeřávková

    Součástí velké části simulací na kurzech první pomoci je i hovor na záchranku. Workshop si neklade za cíl předvést ten jediný správný způsob vedení hovoru, spíše vás (jak jinak, než další simulací) nechat prozkoumat různé možnosti i limity volání o pomoc.

    2. blok

    1. patro vlevo - Zrcadlový

Doprovodný program

Fotosoutěž

Fotografii přineste vytištěnou v libovolném formátu a libovolnou technikou, barevnou nebo černobílou, jak je libo. Zezadu fotografie napište ČITELNĚ název fotografie, vaše jméno, příjmení a případně organizaci, kterou zastupujete. Každý jednotlivec může dodat POUZE JEDNU fotografii.

Fotografii odevzdejte po příchodu na konferenci na registraci a my jí záhy vyvěsíme.

Každý, kdo dodá fotografii, bude odměněn klíčenkou na rukavice.

Tři nejlepší fotografie (způsob hodnocení upřesníme) budou na konci konference odměněny potleskem, zveřejněním na našich sociálních sítích a voucherem na kvalitní tiskové služby od firmy Saal.

Propagačně vzdělávací materiály - máte? A můžeme je vidět?

Chcete-li, přineste na konferenci materiály, které chcete rozdávat ostatním - informační, vzdělávací, propagační, preventivní - bude tam na ně místo.

Dětský koutek pro potomky

Pokud nutně potřebujete vzít na konferenci i svého potomka, bude tam k dispozici neoficiální dětský koutek, kde bude přítomen někdo dospělý a děti si tam mohou číst, prohlížet knížky, malovat či tak něco. Není to rozhodně zajištění dětského programu, ale pokud vaše děti zvládnou vydržet v pohodě s cizím milým dospělým, který má též děti, můžete je tam zkusit nechat. Přinejhorším vás zavoláme zpět.

Resuscitační soutěž

Jedinečná možnost si pořádně zamačkat! Sponzor a podporovatel konference Laerdal nám zorganizuje resuscitační soutěž na modelech QCPR Little Anne. Kdo se domačká do cíle nejrychleji?